جعبه و بسته بندی طلقی؛ هم آماده بخر هم سفارشی بزن!

جعبه طلقی

آروین پک، حامی کسب و کارهای بزرگ و کوچک

کسب و کارهای کوچک

شما میتوانید باتوجه به نوع کسب و کارتان جعبه های زیبا و متنوع طلقی را بصورت آماده در تعداد کم و زیاد تهیه کنید. جعبه های آماده به سرعت بعد از ثبت سفارش ارسال خواهند شد.

کسب و کارهای بزرگ

جعبه های طلقی، ترکیب طلق و مقوا، ایفلوتی، انواع جعبه و کارتن لمینیتی متناسب با ابعاد محصول شما قابل تغییر هستند. برای مشاهده طراحی های بسته بندی آروین در تعداد بالا به لینک زیر مراجعه نمایید.

قبل از سفارش جعبه طلقی خوب است انواع جعبه طلقی را بررسی کنیم:

جعبه طلقی یا جعبه تمام طلقی بدون چاپ :

جعبه طلقی

در تولید این جعبه هر چه به کار رفته است صرفا طلق است و همانطور که ملاحظه می کنید هیچ چیز اضافه ای اعم از کاغذ ، مقوا و … به کار نرفته است. مشتری هایی که این تیپ جعبه را سفارش می دهند، مایلند تمام نواحی محصول از داخل جعبه پیدا باشد و جعبه صرفا به عنوان یک نگه دارنده تلقی شود.

جنس داخل آن از گرد و غبار مصون می ماند و در عین حال کیفیت کالا و ظاهر آن بیشترین اثر را در فرایند فروش دارد. این نوع طراحی بسته بندی به سبب تهی بودن از رنگ ، نقش و طراحی گرافیکی کمترین میزان تاثیر گذاری بر فروش را نسبت به سایر جعبه ها دارا هستند.

جعبه طلقی 

جعبه طلقی چاپ دار

جعبه طلقی

در  هر دو جعبه فوق از چاپ مستقیم بر روی طلق بهره برده شده است .

در تعیین ساختار جعبه بیش از هر چیز ضرورت تعیین کننده ی نوع بسته بندی می باشد. گرچه توانمندی های چاپی بر روی طلق در کشور روز به روز در حال پیشرفت و شکوفایی ست اما نمی توان از برتری های چاپی مقوا نسبت به طلق صرف نظر کرد. بااین وجود اهداف نهایی فرایند برندینگ و نهایتا سلیقه سفارش دهنده در انتخاب ساختار، اساسی ترین نقش را بازی می کند.

جعبه طلقی پنجره دار یا ویندو پک لمینیتی:

جعبه طلقی

جعبه ای که در تصویر می بینید مزیت هایی نسبت به جعبه پیشین دارد و آن پتانسیل استفاده از طرح های گرافیکی و معجزه ی رنگ می باشد. در این ساختار جعبه بخش مهمی از فرایند برندینگ را پیش می برد. علاوه بر اینکه بخشی از محصول از داخل جعبه قابل رویت است ، طراح و گرافیست می تواند نقش مهمی در مقبولیت نهایی اثر داشته باشد.

جعبه طلقی فوق از انواع جعبه های لمینتی ست که برای مشاهده تنوع آنها می توانید به صفحه جعبه های لمینیتی مراجعه کنید. در تکنیک لمینیت از پتانسیل و کیفیت بالای چاپ افست بهره برده می شود.

نمونه ای خارجی از جعبه های پنجره دار (بدون عطف طلقی )  را در زیر مشاهده می  کنید.

جعبه طلقی

جعبه طلق و مقوا با عطف طلقی:

جعبه طلقی

جعبه طلقی فوق که برای اولین بار در صنایع چاپ و بسته بندی آروین برای شرکت چرم دوک تولید شد، از جمله جعبه هایی است که در آن هم از طلق بهره برده شده است و هم از مقوا .

جعبه ماژیکی که در تصویر زیر ملاحظه می کنید از دیگر تولیدات آروین است که از ترکیب طلق و مقوا تولید شده است.

جعبه طلقی

  • در این تیپ کار هم مشابه نوع قبل می توان از طرح های گرافیکی و مزیت های چاپ افست بر روی مقوا بهره برد. کمتر دیده شده در این نوع از جعبه های طلقی از چاپ مستقیم روی طلق استفاده شود.
  • اما تفاوت این نوع جعبه با نوع مشابهی که در مورد قبل ملاحظه کردید عدم استفاده از تکنیک لمینیت است .

دلایل مختلفی ممکن است مانع این شود تا فرد جعبه لمینیتی سفارش دهد.

  • یکی از این دلایل می تواند عدم نیاز به مقاومت بالا باشد. جعبه هایی که به لحاظ کاربردی به استحکام بالایی نیاز ندارند یا به عبارت دیگر نباید وزن بالایی را تحمل کنند اگرچه می توانند با تکنیک لمینیت ساخته شوند اما استفاده از آن یک ضرورت نیست.

جعبه پنجره دار مقوایی بدون عطف

مانند جعبه چرم دوک که بالاتر ملاحظه کردید جعبه زیر نیز یک جعبه مقوایی ساده است که عطف طلقی ندارد. با استفاده از چاپ چهار رنگ full color تولید شده است . این جعبه در ناحیه ی تحتانی حدود یک سانتی متر پایین تر از پنجره ی طلقی دارای سوراخ هایی است که بدنه ی پلاستیکی شمع ها را در خود جایداده است. این جعبه در واقع دارای یک پارتیشن یا هولدر داخلی ست که کاملا از چشم بیننده مخفی شده است .

ساخت جعبه طلقی برای چرم دوک - تولید جعبه طلقی ، جعبه طلق و مقوا

  

بلیستر طلقی

بلیستر ها محصولات طلقی پر طرفداری هستند که با ساختارهای متفاوت قابل اجرا هستند یک نوع بسیار پر طرفدار آنها را در تصویر زیر ملاحظه می کنید .

جعبه طلقی

این بلیستر ها به فرم کشویی طراحی شده اند و در تولید آنها از چسب و منگنه استفاده نشده است. ورقه ی مقوایی زیرین کاملا از پنجره ی طلقی رویی جدا هستند. مشابه خارجی این تیپ کار را در زیر ملاحظه می کنید:

جعبه طلقی

جعبه طلقی

نوع دیگری از بلیستر وجود دارد که بدنه مقوایی و قسمت طلقی کاملا بر روی هم می چسبند و اصطلاحا حالتی مثل وکیوم پیدا می کند.

جعبه طلقی

این نوع بسته بندی که بسیار شبیه بسته بندی باطری است را زیاد دیده اید. نحوه کار بدین صورت است که طلق رویی و مقوای زیرین در دو مرحله متفاوت تولید می شود و نواحی اتصال با استفاده از چسب های دو طرفه مهیای تحویل دادن به مشتری می باشد. در کارگاه های داخلی مجموعه های تولیدی پس از دریافت این نوع بسته بندی دو قسمتی، افراد (اپراتورها) لایه ی محافظ چسب های دو طرفه را جدا می کنند و دو قسمت را به هم متصل می کنند. این نوع از بسته بندی هم  مزایا و معایب خاص خود را دارد و بسته به نیاز بازار و جنس داخل آن قابل تغییر می باشد. نمونه های خارجی تولید شده را در زیر ملاحظه می کنید. علاوه بر حالت چسب زنی دستی ، تکنیک دیگری در چسباندن این نوع جعبه استفاده می شود که چسب زنی ماشینی و حرارتی هستند در نمونه هایی مثل جعبه زیر از چسب حرارتی استفاده می شود.

جعبه طلقی

 نحوه سفارش بسته بندی طلقی

حال پس از انتخاب ساختار و نوع بسته بندی ، می توان وارد مرحله ی بعد شد. در این مرحله میبایست ابعاد دقیق جعبه خود را مشخص کنید . برای مشخص کردن ابعاد می توانید از تصویر زیر بهره ببرید. طول، عرض و ارتفاع جعبه (حد فاصل کف تا در) را مطابق تصویر زیر مشخص کنید.

 

 جعبه طلقی

محاسبه قیمت جعبه طلقی

پس از مشخص شدن ابعاد جعبه مورد نظر ، می بایست تعداد آن را مشخص کنید . تعداد از جمله مواردی ست که نقش تعیین کننده ای در مورد قیمت جعبه دارد .

حال با اطلاعات فوق می توانید وارد صفحه سفارش بسته بندی شوید و اطلاعات کامل خود را برای کارشناسان آروین مکتوب کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره ۸۸۸۰۵۹۲۸ و یا ۰۹۰۱۱۶۰۶۱۳۵ تماس بگیرید.

با ورود به صفحه طراحی بسته بندی ، انواع طراحی های انجام شده در آروین پک را مشاهده کنید.