شرکت بسته بندی مواد غذایی

نقش یک شرکت بسته بندی مواد غذایی در افزایش فروش محصول

شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی می توانید انواع بسته بندی مواد غذایی نظیر کنسرو ، ترشی و غذای کبابی آماده کنید. اما، آیا نتیجه‌ی کار شما با کالاهایی که توسط یک شرکت بسته بندی مواد غذایی دیگر طراحی شده و در قفسه‌ی فروشگاه‌ها قرار گرفته اند قابل رقابت هست؟

ممکن است شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی بسته بندی های منحصر به فردی برای مواد غذایی طراحی کنید. اما چطور می‌توانید متوجه شوید که بسته بندی شما قادر به رقابت با سایر بسته بندی های موجود در قفسه‌ی فروشگاه‌ها هست یا نه؟

شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی باید در ‌باره فضای رقابتی و نحوه‌ی طراحی بسته بندی های خودتان، یک تجزیه و تحلیل کامل انجام دهید. تصور نادرستی که در این زمینه وجود دارد این است که چون بسته بندی های طراحی شده توسط یک شرکت بسته بندی مواد غذایی منحصر به فرد است پس حتما مورد اقبال عمومی بیشتری قرار می گیرد که در واقع چنین چیزی در بسیاری از موارد رخ نمی دهد.

بسته بندی با ویژگی های خاص و منحصر بفرد

مغازه‌های کوچک فروش مواد غذایی نمی‌توانند از نظر قیمت، با فروشگاه‌های بزرگ‌تر رقابت کنند. در عوض، معمولاً به دنبال محصولات خیلی خاص و قابل توجه برای مشتریان خود هستند. محصولاتی که این مغازه ها عرضه می شوند چیزهایی هستند که معمولا در هر جایی دیده نمی شوند و اهمیت خاصی دارند.بسته بندی مواد غذایی نقش بسزایی در برجسته شدن و متمایز شدن این محصولات از سایر کالاها ایفا می کند.

بنابراین فاکتور مهمی که شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی باید در نظر داشته باشید بازار هدف محصول است. بازار میوه و تره بار؟ یک کسب و کار معمولی؟ مغازه‌های تخصصی کوچک یا فروشگاههای زنجیره ای بزرگ‌تر؟

شرکت بسته بندی مواد غذایی

شرکت بسته بندی مواد غذایی

همچین شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی باید این آمادگی را داشته باشید که همواره طرح های خود را بروز کنید. چه بسا ابتدا استقبال خوبی از بسته بندی طراحی شده توسط شما صورت بگیرد. اما پس از مدتی بدلیل ورود طرح های جدید، دیگر کسی به طرح شما توجهی نکند.

اما در عین حال در بعضی موارد ممکن است محصول و بسته بندی آن به قدری منحصربفرد و زیبا باشند که تا سالیان طولانی نیازی به تغییر در طراحی بسته بندی آن محصول نباشد.

برای مثال وقتی لیز گاتمن و جین کینگ، از موسسه‌ی آشپزی فرانسوی فارغ‌التحصیل شدند تصمیم گرفتند با هم یک نوع آب‌نبات درست کنند؛ فکر می‌کردند این کار، یک راه آسان برای درآمد داشتن در بازارهای آخر هفته است. آب‌نبات‌های آن‌ها به سرعت طرفدار پیدا کرد. چندین بار از برند آن‌ها در وبلاگ‌ها، مجلات و حتی نیویورک ‌تایمز نام برده شد. فروش آنها به حدی بالا رفت که بعد از یک سری تعریف و تمجید در یکی از مجلات، دو درخواست در یک روز از خرده‌فروشانی به دستشان رسید که تقاضای محصولات آن‌ها را داشتندوآن‌ها هم نتوانستند تأمین کنند.

ایده گرفتن از طرح های رقبا و سایر طرح های قبلی

شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی پیش از انجام طراحی بسته بندی مواد غذایی باید ابتدا رقبای کاری خود را آنالیز کرده و از طرح های آنها ایده بگیرید. در عین حال باید تلاش کنید که خطاهایی که آنها پیشتر در طراحی بسته بندی مواد غذایی مرتکب شده اند را تکرار نکنید.در نظر گرفتن این نکته که چه نوع بسته بندی مواد غذایی در گذشته مورد استقبال واقع شده و نوع محصولاتی که این بسته بندی ها برای آنها طراحی شده می تواند مسیر شما را در امر طراحی انواع بسته بندی مواد غذایی روشن تر کند.

در برخی کشورها و در برخی فروشگاههایشان یک دوره‌ی 6 تا 9 ماهه به یک محصول جدید فرصت می‌دهند تا تولید کننده محصول بتواند محصول خود را در قفسه های این فروشگاه قرار دهد تا پس از مشاهده میزان استقبال خریداران از این محصول فروشگاه اقدام به همکاری های بیشتر یا عدم همکاری با تولید کننده محصول بنماید. از آنجاییکه یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر انتخاب محصول توسط مشتریان، بسته بندی آن است لذا شما به عنوان یک شرکت بسته بندی مواد غذایی باید زمان زیادی را به طراحی بسته بندی مواد غذایی اختصاص دهید تا مشتریان را از محصول ناامید نکنید.

3 پاسخ
 1. amir tari
  amir tari گفته:

  سللاام
  حدود 1000 تا بسته بندی مواد غذایی میخواستم با چاپ .
  شرکت شما میتونه منو راهنمایی کنه چون من عجله دارم .ممنونم

  پاسخ
 2. malihe
  malihe گفته:

  من به عینه نقش یک شرکت بسته بندی مواد غذایی در بالا بردن فروش دیدم .
  محصول من یک محصول کاملا ساده بود ولی براش یک بسته بندی زیبا و شکیل چاپ کردم و فروشم رو به حداقل رسوند .و توصیه من به کسانی که کسب و کار دارن اینه که این بخش طراحی بسته بندی و گرافیک بسته بندی و همچنین اصول طراحی بسته بندی رو جدی بگیرند .

  پاسخ
 3. alikamk
  alikamk گفته:

  چه خوبه همه شرکت های بسته بندی به اصول طراحی بسته بندی و گرافیک بسته بندی اهمین بیشتری بدند.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *