کارتن سازی و چاپ

کارتن سازی و عوامل تاثیرگذار در طراحی و تولید کارتن

کارتن سازی و عوامل تاثیرگذار در طرح یک کارتن

(ضمن مطالعه ی این مقاله می توانید از با ورود به صفحه اصلی سایت از محصولات صنایع چاپ ، بسته بندی ، جعبه سازی و کارتن سازی آروین دیدن فرمایید.)

طراحی نقش مهمی در بازاریابی محصول ایفا می کند که سه نکته اساسی در آن مورد توجه می باشد:

۱ – زیبایی شناسی ظاهری.

۲ – قابلیت استفاده مناسب و ایجاد لذت در استفاده.

۳- واکنش هایی که ایجاد می کند از قبیل بازتاب های اجتماعی و تأثیرات شخصی. نکات مهمی که در طراحی کارتن باید به آنها توجه نمود عبارتند از:

* گنجاندن و محافظت کردن محصولی.

قابلیت استفاده (کارکرد مناسب کارتن)

متمایز جلوه دادن محصول در قفسه فروش.

” برانگیختن احساسات خریداران، درنظر گرفتن نوع و خصوصیات محصولات شامل ابعاد، آحاد، وزن و شکل، روش ساخت مانند محلی های اتصال و مواد مصرفی در اتصال ها، شیوه ی صحیح اتصال ها دوام و طول مدت نگهداری بخصوص در بسته ها موادغذایی، مهمات و صنایع نظامی. نوع و نحوه چیدمان (چیدمان با ارتفاع زیاد بسته ها محکم تری را طلب می کند). در نظر گرفتن محل تهویه (برای محصولات سرد خانه ای). تطبیق خصوصیات و طرح بسته با استاندارد های حمل و نقل، محل های در (پائین، بالا، پهلو) و نحوه باز شدن، زیر سازی و استحکام با توجه به توزیع بار در کف آن ها و توجه به ضربه گیر ها.

زمان لازم جهت بسته بندی یا مونتاژ (برای سفارش های دایکاتی). استحکام کافی در مقابل عوامل مختلف فیزیکی، شیمیایی و به ویژه مکانیکی. حفظ کیفیت و ارزش محصول با در نظر گرفتن سازگاری مواد با محصولی. سیمبندی درون بسته برای محصولات چند تکه یا بسته بندی گروهی. در نظر گرفتن محل برچسب طراحی گرافیک بر روی بسته و انتقال اطلاعات مناسب در مورد باز کردن نحوه استفاده و تاریخ مصرف یا انقضاء و مواردی از این دست. اقتصادی بودن طرح با توجه به امکانات مشتری.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *