کارتن میوه و تولید جعبه میوه صادراتی

کارتن میوه صادراتی و تولید جعبه میوه صادراتی مدتی ست به دغدغه ی اصلی تولید کنندگان و صادرکنندگان میوه تبدیل شده است.

کارتن میوه صادراتی که در تصویر می بینید در واقع کارتن گلابی است که در صنایع چاپ و بسته بندی آروین طراحی و تولید شده است. یکی از نکات اساسی  طراحی این نوع کارتن صادراتی استفاده کنتراست رنگ میوه و بسته بندی ست. رنگ مشکی کارتن و تقابل آن با رنگ زرد گلابی توانسته بر زیبایی این اثر بیافزاید. و کل مجموعه را به یک اثر هنری تبدیل کرده است . در بدنه ی این بسته بندی تصویر گلابی قرار دارد که الهام گرفته از پرچم ایران با رنگ های سبز ، سفید و قرمز به طرزی شگفت خود نمایی می کند. المان زیبایی شناسی بعدی که در این طراحی گرافیکی به کار رفته است، درخت گلابی سفید رنگی است که با رنگ مشکی زمینه در تضاد صد در صد قرار دارد و با گلابی های زرد رنگ ارتباطی هارمونیک بر قرار کرده . طراحی گرافیکی کارتن میوه صادراتی را نباید ساده انگاشت. ظرافت های به کار رفته ضمن طراحی تاثیر فوق العاده ای در نتیجه ی تجاری کار خواهد داشت.

جعبه گلابی ، جعبه میوه ، کارتن گلابی ، کارتن میوه

بسته بندی میوه صادراتی را جدی بگیرید…

دیگر وقت کمی خودباوری رسیده است. اگر محصول داخل بسته بندی از کیفیت خوبی بر خوردار باشد به یقین می توان گوی سبقت را از رقبای برون مرزی ربود. چرا که سالهاست بسته بندی ایران وارد رقابت های جهانی شده است و سهم خوبی از بازارهای خارجی را به خود اختصاص داده است. در این مقاله برآن نیستیم تا بسته بندی های اروپایی را با نمونه های مشابه ایرانی مقایسه کنیم اما با یک نگاه مختصر به تصویر زیر که گرفته شده از منبع خارجی ست ملاحظه می شود حداقل در ظاهر امر تفاوتی دیده نمی شود . اروپا و امریکا سالهاست به اهمیت بسته بندی پی برده اند و به همین سبب ذائقه ی مردمشان نیز تا حدود زیادی تغییر پیدا کرده است. و این امر در حال فراگیر شدن در کل دنیا می باشد. امروزه در ایران بسیاری از مردم برای زیبایی هزینه می کنند و این هزینه کردن برای زیبایی دارد به جزء جدایی نا پذیری از زندگیشان تبدیل می شود.

 

 

بسته ی زیبا و شایان معرفی دیگری که در تصویر زیر ملاحظه می کنید مربوط به بسته بندی دانه ای انار است که به مناسبت ایونت شب یلدای شرکت ریحون طراحی و تولید شده ست. این بسته بندی نیز از ویژگی های گرافیکی و ساختاری منحصر به فردی بر خوردار است. ترکیب رنگ سبز کم رنگ و بنفش که شاید الهام گرفته از طبیعت این میوه باشد ، ضمن اشاره به باروری درخت انار گوشه ای هم به رنگ غلیظ و هیجانی این میوه اشاره دارد .

 

 

جعبه میوه ، کارتن میوه ، جعبه میوه صادراتی ، کارتن میوه صادراتی

ساختار این بسته بندی از سه قسمت اساسی تشکیل شده است. جعبه ی خارجی سبز رنگ که با استفاده از تکنیک دایکات ، انار روی آن برش خورده است. در ساخت این جعبه از مقوای اینور برد استفاده شده و دارای قفل مکمل می باشد. جعبه ی بنفش داخلی که آن هم از مقوای فود گرید food grade  اینور برد بهره برده است و نهایتا هولدر داخلی که از جنس مقوای ایفلوت ساخته شده است. گرچه سفارش تولید این جعبه با هدف صادرات نبود اما در مراحل تولید تمام استانداردهای صادراتی و کیفی یک بسته بندی درجه ی 1 به کار برده شد و محصول نهایی طبیعتا کالایی لوکس و قابل رقابت در بازارهای جهانی می باشد.

جعبه انار ریحون ، جعبه انار ، کارتن انار ، جعبه میوه ، کارتن میوه

جعبه انار ریحون ، جعبه انار ، کارتن انار ، جعبه میوه ، کارتن میوه

 

جعبه ای که د ر تصویر  زیر ملاحظه می کنید از نمونه جعبه های میوه تردیشنال است که سالها برای بسته بندی میوه مورد استفاده تولید کنندگان بوده است. البته امروزه هم این جعبه هم در ایران و هم در خارج از ایران کاربرد دارد و تولید می شود. اما به عنوان بسته بندی صادراتی کمتر مورد توجه قرار می گیرد. در فرایند تولید این بسته بندی از متریال چوب به عنوان ماده ی اولیه استفاده می شد و مزیت های خاص خود را داشت. اما امروزه بسته بندی مقوایی از اقبال بیشتر و بهتری برخوردار است.

 

جعبه میوه کارتن میوه جعبه سازی کارتن سازی

 

 

 

­­­­­­­­­­

 

کارتن میوه و تولید جعبه میوه صادراتی طی دو فرایند کارتن سازی و جعبه سازی

 

تصویر بسته بندی اروپایی  که در تصویر بالا ملاحظه می کنید از انواع بسته بندی میوه صادراتی فانتزی تولید شده برا ی فروش میوه ها به صورت تکی استفاده می شود. از این نوع بسته بندی ساخته شده در صنایع چاپ و بسته بندی آروین برای صادرات استقبال بی نظیری به عمل آمد و نمونه هایی از این محصول و عکسی که در بالا ملاحظه می کنید برای صادرات محصول به هلند از آن استفاده شد.
نمونه ی بسیار رایج در بازار ایران در تصویر زیر حضورتون ارائه می گردد:

جعبه میوه ، کارتن میوه ، کارتن میوه صادراتی

این نوع بسته بندی میوه صادراتی برای برای انواع میوه، خرمالو ، پرتقال ، سیب و … قابل استفاده است. با اندکی تغییرات امکان این وجود دارد که این جعبه برای سایر انواع جعبه نیز کاربرد پیدا کند.
تا کنون نمونه بسته بندیهای زیادی که در اروپا و سایر نقاط جهان سخته شده اند در صنایع جعبه سازی و کارتن سازی آروین باز تولید شده اند . این جعبه همان ماکت همان بسته بندی گلابی است که در تصویر ابتدایی مقاله ملاحظه کردید. این جعبه توسط دپارتمان ماکت سازی آروین و در مرحله ی پیش تولید ، تولید شده و این مرحله ای ست که تقریبا پیش از هر تولید به طور اختصاصی برای تمام تولید کنندگان عزیز انجام می گیرد. فرقی نمی کند که محصول نهایی کارتن میوه صادراتی باشد یا کارتنی که دارای پخش داخلی می باشد. این مرحله فرایندی ست رایگان و تضمین کننده ی صحت انجام تولید انبوه.
به جرعت می توان گفت توان کیفی تولید بسته بندی در ایران توانسته در رقابت جهانی بسته بندی پیشی بگیرد و موفقیت های چشم گیری حاصل کند.

کارتن میوه و تولید جعبه میوه صادراتی طی دو فرایند کارتن سازی و جعبه سازی در صنایع چاپ و بسته بندی آروین تولید می شود. این شرکت با بیش از ربع قرن سابقه فعالیت در عرصه طراحی و تولید بسته بندی توانسته است گام های بسیار قوی در این عرصه بردارد ، این شرکت همواره درکنار تولیدکنندگان مسئولیت خطیر برندینگ و حفظ مارکت را برای تولیدکنندگان کشور برعهده داشته است.

برای ملاحظه ی برتربن بسته بندی های موجود در ایران و جهان و آگاهی از تولیدات اخیر آروین می توانید در لینک مقابل  https://t.me/Arvin_Pack عضو شوید . هم چنین کارتن های تولید شده در آروین را می توانید در لینک پیش رو ملاحظه کنید.https://www.arvinpack.com/portfolio-category/caton-sazi/

Summary
Review Date
Reviewed Item
کارتن میوه و تولید جعبه میوه صادراتی طی دو فرایند کارتن سازی و جعبه سازی
Author Rating
51star1star1star1star1star