طراحی بسته بندی سیگار

طراحی بسته بندی مارکس و اسپنسر

مطالعه موردی طراحی بسته بندی محصولات خاص مارکس و اسپنسر

این مجموعه خریدارانی را که به خاستگاه و کیفیت مواد خوراکی علاقه دارند و همچنین از بازارهای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی خرید می کنند، در نظر دارد. هر محصول روایت خاص خود را، از خاستگاه، مهارت در تولید، فصل تولید و مواد تشکیل دهنده گرفته تا خاستگاه اخلاقی و شیوه های تولید، دارد. این بسته ها طوری طراحی شده اند که مشخصات و ویژگی های هر محصول را منتقل کنند. در عین حال هدف این بوده است که بسته ها همانند یک مجموعه به نظر برسند؛ مجموعه ای که می توان آنها را جمع کلکسیون کرد. اینها محصولات با کیفیتی اند که مشخصه شان رنگ سیاه مات بسته، تایپوگرافی مدرن و ساده و سفید رنگ است .

طراحی بسته بندی مارکس و اسپنسر

حروف این تایپوگرافی دارای زواید مدور و واضح و محدود و محافظه کارانه است. گزارش هایی که روی سطح رویی بسته نوشته شده است. اعتبارنامه غذاشناسی محصول را تصدیق می کنند و عکس های آن اطلاعات خواندنی و شواهدی درباره خاستگاه محصول را در اختیار می گذارد. ترکیب رنگی سیاه و سفید مات پیدا کردن این بسته ها در قفسه های فروشگاه را تسهیل می کند. رنگ سیاه این بسته چارچوبی جذاب و متفاوت می سازد و در کنار عکس های روی آن مکمل محصولی است که درون بسته قرار دارد. در عین حال این بسته مثل حائلی در کنار سایر بسته های شلوغ و رنگارنگ، که ممکن است کنارش قرار داده شوند، دیده می شود.

طراحی بسته بندی مارکس و اسپنسر

تصاویر واضح روی زمینهای تیره چشم خریدار را به خود جلب می کنند. این زمینه سیاه، رنگ های درون عکس را برجسته تر نشان می دهد و حتی باعث می شود عکس ها مجلل تر به چشم بیایند. به جای آنکه روند یکسان و مشابهی در طراحی بسته ها اتخاذ شود، هر محصولی به شیوه ای که به بهترین وجه با آن تناسب و هم خوانی دارد، بسته بندی شده است؛ مربا در شیشه های دهان گشاد ساده و بیسکویت در جعبه های مقوایی تیره. این رویکرد به معنای تنوع و جذابیت مجموعه و اجتناب آگاهانه از طراحی مفرط و بیش از حد است. در این بسته ها اغلب از ویژگی ذاتی و طبیعی محصول حمایت می شود، این نوعی منفعت مضاعف است که می توان به شکلی باصرفه و اقتصادی، محصولات جدیدی به مجموعه افزود، بی آنکه بازنگری چندانی در طراح بسته ها نیاز باشد تا بسته و محصول را متناست یکدیگر سازد.

طراحی بسته بندی مارکس و اسپنسر

در ایام کریسمس بازسازی و تغییر اندکی در مجموعه صورت می گیرد تا ظاهری شاد و متناسب دوران جشن به آن ببخشد. این تغییر شامل چاپ باسمهای با استفاده از ورقه های فلزی و اندکی جوهر قرمز یا متالیک در چاپ است. این مجموعه به شیوه ای اساسی تر هم وظيفة محافظت را به انجام می رساند: با مجهز کردن خریدار به اطلاعات، از طریق شرح تاریخچه و ارزش هر محصول در فرهنگ و هنر آشپزی به خریدار. در واقع آموزش داده میشود که این خوراکیها از کجا آمده اند و چرا خوب و مفیدند. بخشی از این دانستنی ها به شکل تصویری و به کمک عکس هایی است که اطلاعات اجمالی محصول را ارائه می دهند و بخش بیشتر آن از طریق متن منتقل می شوند. نوشتار سهم بزرگی در متمایزسازی مارکس و اسپنسر از سایر محصولات مشابه دارد. محصولات نام برده و معرفی می شوند؛ برای مثال جزو محصولات لبنی اند، یا آنکه از مزارع کشاورزی، باغ، دریا یا حتی جای دیگری مثلا شوره زار آمده اند، سپس اطلاعات دیگری درباره محصول ارائه می شود؛ خاستگاه آن کجاست، از چه موادی ساخته شده است و چه طعمی دارد. این بیان مفيد اما تاحدی تعلیمی است ، بنابراین به مدد حروف کوچک و شیک و ظاهر کلی مدرن و هوشمندانه مجموعه تعدیل می شود..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *