تسمه کشی در جعبه سازی و کارتن سازی و کارتن مادر

تسمه کشی در جعبه سازی و کارتن سازی

پیش از مطالعه فرایند تسمه کشی در بسته بندی پیشنهاد می شود از نمونه های موجود در لینک https://www.arvinpack.com/ و یا نمونه های موجود در نمایشگاه اینترنتی آروین به آدرس https://t.me/Arvin_Pack دیدن فرمایید

در تسمه کشی در صنایع بسته بندی بخصوص صنایع جعبه سازی و کارتن سازی از تسمه هایی پلاستيکی استفاده می شود. کارایی تسمه های غیر فلزی تا حد زیادی بستگی به درجهٔ کشش انها دارد ولی باید توجه نمود تا کششی از میزان ارتجاعی نوار تجاوز ننماید و به حدی نباشد که در گوشه ها و محلهای تغییر جهت سبب له شدگی و جمع شدن بسته شود و آن را از حالت اولیهٔ خود خارج نماید. کشش باید به حدی باشد که پس از حذف، تسمه مجدداً به طول اولیهٔ خود برگردد. در محلهای تغییر جهت و گوشه ها بهتر است در صورت امکان از نبشی ها که ممکن است پلاستیکی، مقوایی یا از جنسهای دیگر باشند استفاده نمود. میزان کشش تسمه ها باید به گونه ای باشد تا شل نبوده و در حین حمل و نقل تغییر مکان تسمه ها باعث می شوند که استحکام بسته ها بیشتر شده و دربندی با کیفیت بهتر صورت گیرد، همچنین باعث مشخص شدن واحد بار، کاهش خطر دستبرد، استحکام جانبی در چیدمان و سهولت حمل و نقل می گردند.

انعطاف پذیری تسمه های پلاستیکی در جعبه سازی و کارتن سازی باعث میشود که با شکل بسته ها مطابقت پیدا نمایند. تسمه کشی را میتوان در اطراف یک یا چند طبقه از بسته های روی پالت انجام داد. در این نوع تسمه کشی که به صورت افقی انجام میگیرد باید طبقات کالا کاملا منظم بوده و بهم چسبیده باشند تا در طول دورهٔ حمل و نقل تسمه ها شل نشده و بر جای خود باقی بمانند .

با تسمه کشی عمودی نیز میتوان علاوه بر تثبیت بارها، آنها را به پالتها متصل نمود تا در حین حمل و نقل از پالت جدا نشده و امکان هرگونه لغزشی از میان برود. لازم به ذکر است در مورد بسته های کاغذی و مقوایی حتی الامکان از تسمه های فلزی و سیمهای گرد (بدلیل آسیب رسیدن به بسته) استفاده نمی شود.

بعد از تسمه کشی انفرادی هر جعبه و کارتن ، گاه پیش می آید که چند کارتن مادر را روی هم قرار داده و کارتن مادر ها را مجموعا با هم تسمه کشی می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *