طراحی بسته بندی خشکبار ، جعبه سازی گوشت خشک

جعبه ای که در تصویر ملاحظه می کنید برای بسته بندی خشکبار و در این مورد بخصوص، برای گوشت کبابی خشک طراحی و تولید شده است . این جعبه مقوایی اصطلاحا ویندوپک نامیده می شود. بسته بندی خشکبار ظرافت های خاص خود را دارد که آن را از سایر انواع بسته بندی و بسته بندی تره بار متمایز می کند. یکی از دلایلی که طراحان از ترکیب مقوا و طلق در تولید جعبه طلقی استفاده می کنند، پنجره ای ست که به قلب مشتری باز میشود. مشتری با دیدن بخشی از محصول در جعبه طلقی ، از کیفیت محصولی که دارد خریداری می کند اطمینان حاصل کرده و با خیال راحتی برای محصول انتخابی هزینه می کند.

مقوا ی به کار رفته در این بسته بندی یا جعبه مقوایی مقوای فودگرید بهداشتی ست .

ترکیب  متضاد در رنگ بندی یا اصطلاحا کنتراست بالای گرافیکی این جعبه طلقی به زیبایی آن افزوده است . کشمش نتها به سبب خراکی بودن طراح را به سمت استفاده از رنگ های گرم سوق می دهد که طبیعت گرم خشکبار نیز عامل انگیزاننده ای در استفاده از رنگ های گرم است.

فونتی که در این طراحی مورد استفاده گرفته است هم سو با انتخاب رنگهای به کار رفته در طراحی جعبه است و هماهنگی تماتیک ایجاد کرده است.

در میان انواع خشکبار، طراحی بسته بندی خشکبار و جعبه سازی بخاطر رطوبت آن نیاز به به دقت و وسواس ویژه ای در انتخاب نوع مقوا دارد. در بسته بندی خشکبار به ویژه آجیل ، بخاطر ذهنیت حاصل از واژه ی “خشک” دقت کمتری به رطوبت برخواسته از بعضی آنها می شود و  همن نکته است که اهمیت تجربه در کار جعبه سازی را آشکار می کند.

صنایع چاپ و بسته بندی آروین به سبب ورود به صادرات خشکبار از اوایل دهه ی 70 تجربیات ارزشمندی در زمینه ی کارتن سازی ، جعبه سازی و بخصوص بسته بندی خشکبار داشته است .

نمونه هایی از بسته بندی های صادراتی آروین و انواع طراحی بسته بندی را می توانید با مراجعه به کانال https://t.me/Arvin_Pack و نیز دسترسی به سایت اصلی آروین پک به نشانی www.arvinpack.com  ملاحظه فرمایید.

  • بسته بندی خشکبار ، جعبه سازی گوشت جعبه مقوایی