طراحی لیبل

طراحی لیبل برای انواع محصولات بسته بندی

آشنایی با لیبل ها

طراحی لیبل در صنعت بسته بندی در مبحث نه چندان تازه ولی قابل بحث است . بسیاری از تولید کنندگان بجای استفاده از هر نوع بسته بندی با طراحی تنها یک نوع لیبل مسیر خود را در پروسه ی برندینگ کوتاه می کنند. از نظر دید بصری و زیبایی شناسی لیبل مکمل خود محصول است . شما به عنوان یک تولید کننده نمی توانید از لیبل  بخواهید مثل بسته بندیی جعبه و مقوایی از محصولاتتان در حمل و نقل مراقبت کند ولی می توانید از لیبل، در بخش فروش، بسیار کمک بگیرید . لیبل می تواند در قفسه ی فروشگاه و یا ویترین به بهترین نحو نظر مشتری را جلب کند و مشتری را مثل آهنربا به سمت محصول شما بکشاند و محصول شما را وارد سبد خرید او بکند.

لیبل ها مدل ها و کاربردهای متفاوتی در مقایسه با کارتن و جعبه ها دارند. بیشترین زمینه توسعه لیبل ها در زمینه خوراکی و محصولات کوچک است . دنیای لیبل ها دنیای بزرگ و متفاوتی است .

طراحی لیبل

 

بسیاری از محصولات بسته بندی اولیه ساده ایی دارند و کاملا بدون چاپ هستند بنابر این مقتضی ست که لیبل به کار رفته پر ذرق و برق باشد و کنتراست بین لیبل و بسته بندی اولیه نگاه مخاطب را به سوی خود جلب کند. در بعضی موارد هم بلعکس بسته بندی اولیه چاپدار است در این گونه موارد کمتر از لیبل بهره برداری گرافیکی می شود و چاپ روی پک اولیه عمده ی مسئولیت برندینگ را بر عهده دارد.

نمونه هایی از بسته بندی اولیه ی بدون چاپ ، که لیبل عمده مسئولیت برندینگ آن کار را داراست در زیر ملاحظه می کنید.

در طراحی هایی همانند آنچه در تصویر بالا می بینید ، end user حتی نیازی به خواندن روی لیبل ندارد. طراحی لیبل به حدی گویا و شفاف انجام شده است که خریدار را حین گذشتن از میان قفسه های یک فروشگاه زنجیره ای به سمت خود جذب می کند.

طراحی لیبل

لیبل هایی که در تصویر بالا ملاحظه می کنید بر روی شیشه چسبانده می شود برای مثال در تصویر بالا که مربوط به کره ی بادام زمینی می باشد، تمام لیبل ها از یک طراحی گرافیکی واحد بهره برده اند و رنگ المان ایجاد تفاوت ظاهری آنهاست. بر روی تمام این شیشه ها عبارت کره ی بادام زمینی درج شده  و رنگ های متفاوت نشان دهنده ی طعم متفاوت هر شیشه است. و این لیبل ها که روی شیشه چسبانده می شود هم مشتری های مخصوص خودش را دارد .  این سری لیبل ها ، بعضی اوقات لیبل امتداد پیدا می کنند و با در یکی میشود که وقتی درباز می شود از حالت آکبند خارج می شود. در این حالت لیبل جایگزین هولوگرام می شود .

نمونه های دیگری از این نوع لیبل را می توانید در ادامه ملاحظه کنید.

طراحی لیبل

 

طراحی لیبل بر روی بسته های شرینک شده ی مواد غذایی

این نوع کاوری که در زیر می بیند حالت چسبان دارد که بر روی ظرف معمولی که با سلفون کاور شده است چسبانده می شود . در طراحی گرافیکی لیبل این نوع ظروف شیرینک شده رنگ نقش مهمی در انتقال جنس و نوع کالای پروتینی را بر عهده دارد. این یکی از انواع بسیار رایج لیبل است که در ایران بسیار طرفدار دارد. کاهی این لیبل ها در وسط ، گاهی در یک سوم ابتدایی و گاهی نیز به فرم اریب ، قسمتی از گوشه ی ظرف شرینک شده را به صورت مثلثی کاور می کند.

طراحی لیبل

 

گاهی لیبل های فوق بر روی ظروف کریستالی استفاده می شوند نمونه ای از این طرح ها را می توانید در زیر ملاحظه کنید.

طراحی لیبل

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *