جعبه پسته ، بسته بندی خشکبار و آجیل تواضع

جعبه ای که در تصویر ملاحظه می کنید برای بسته بندی خشکبار و آجیل بخصوص پسته طراحی و تولید شده است . این جعبه مقوایی ذوذنقه ای شکل است. و ظرافت های خاص خود را دارد که آن را از سایر بسته بندی خشکبار متمایز می کند. یکی از دلایلی که طراحان از اشکال هندسی در تولید بسته بندی استفاده می کنند، پارادوکس حالت ظاهری جعبه و محصول درون آن است.

مقوا ی به کار رفته در این بسته بندی یا جعبه مقوایی مقوای پشت طوسی مزغوب ست .

ترکیب  هارمونیک رنگها و استفاده از رنگ های زد و قرمز به زیبایی آن افزوده است . پسته ها نتها به سبب خوراکی بودن طراح را به سمت استفاده از رنگ های گرم سوق می دهد که طبیعت گرم خشکبار نیز عامل انگیزاننده ای در استفاده از رنگ های گرم است.

فونتی که در این طراحی مورد استفاده گرفته است هم سو با انتخاب رنگهای به کار رفته در طراحی جعبه است و هماهنگی تماتیک ایجاد کرده است.

در میان انواع خشکبار، طراحی بسته بندی پسته و جعبه سازی بخاطر رطوبت آن نیاز به به دقت و وسواس ویژه ای در انتخاب نوع مقوا دارد. در بسته بندی خشکبار به ویژه آجیل ، بخاطر ذهنیت حاصل از واژه ی “خشک” دقت کمتری به رطوبت برخواسته از بعضی آنها می شود و  همن نکته است که اهمیت تجربه در کار جعبه سازی را آشکار می کند.

صنایع چاپ و بسته بندی آروین به سبب ورود به صادرات خشکبار از اوایل دهه ی 70 تجربیات ارزشمندی در زمینه ی کارتن سازی ، جعبه سازی و بخصوص بسته بندی خشکبار داشته است .

نمونه هایی از بسته بندی های صادراتی آروین را می توانید با مراجعه به کانال https://t.me/Arvin_Pack و نیز دسترسی به سایت اصلی آروین پک به نشانی www.arvinpack.com  ملاحظه فرمایید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
بسته بندی خشکبار ، طراحی بسته بندی و جعبه طلقی کشمش
Author Rating
51star1star1star1star1star