به طور کلی طراحی و بسته بندی خشکبار، از تلفیق علم و هنر آماده سازی مواد غذایی برای نگهداری، انبار و در نهایت فروش آن الهام می گیرد. ضمن اینکه با تمامی اهداف بسته بندی که همان جذابیت و ظرافت و خاصیت امنیتی محصول است همراه می باشد. به عبارت دیگر طراحی و بسته بندی خشکبار و مواد غذایی، به فناوری مطرح پوشش دهی و حفاظت از محصولات مواد غذایی گفته می شود که از آن در جهت توزیع، ذخیره سازی و فروش آن ها استفاده می شود. با عنایت به اینکه، هنر جذابیت و زیبایی را نیز دارا باشد. در واقع این هنر، طراحی بسته بندی در جهت افزایش کیفیت و مرغوبیت محصول، یکی از نکات اولیه ای است که می تواند در عرضه و فروش یک محصول کمک شایانی کند.

یقیناً جمله عقل مردم به چشمشان است را گاه بی گاه در میان گفت و گوهای روزمره شنیده اید. این جمله درست باشد یا غلط، می تواند در رابطه با بحث مورد نظرمان صدق کند. خودتان را تصور کنید که در یک فروشگاه مواد غذایی در مقابل قفسه محصولات مختلف قرار گرفته اید تا در میان چند برند مختلف با پوشش و جعبه های متفاوت، محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید؟ کدام یک را می پسندید؟ محصولی که دارای یک طراحی و بسته بندی ساده معمولی است یا آن که در یک جعبه جذاب و با کیفیت محافظت شده است؟ به احتمال بسیار زیاد می توان حدس زد که انتخاب شما کدام یک از آن خواهد بود.

طراحی بسته بندی خشکبار خلاقانه

طراحی و بسته بندی خشکبار و مواد غذایی خلاقانه، نقش بسیار مهمی را در خرید افراد و جلب توجه آن ها ایفا می کند. به ویژه افراد با یک محصول و برند بیگانه باشند. با وجود آنکه کیفیت و مرغوبیت، یک اصل الزامی و انکارناپذیر در معرفی محصول یا یک برند است اما طراحی یک بسته بندی زیبا و خلاقانه از جمله مواردی است که می تواند بر روی تصمیم نهایی تأثیرگذار باشد. به همین منظور بسته بندی های خشکبار در سطح کشور با ایده های خلاقانه ای همراه است که علاوه بر داشتن خواصی نظیر: نرمش، شفافیت، قابلیت نفوذ ناپذیری و … همراه است. صنعت بسته بندی آروین، یکی از شرکت های کاملاً مستقل و شناخته شده ای که سال ها طولانی است که خدمات وسیع و گسترده ای را در زمینه طراحی بسته بندی خشکبار خلاقانه ارائه می کند. این صنعت با به کارگیری بهترین و عالی ترین روش های خلاقانه پکیجینگ، انواع مدل های بسته بندی خشکبار را در زیباترین حالت ممکن طراحی می کند که با این کار خود حس زیبایی شناختی را در افراد به هنگام یک خرید تکرار نشدنی تحریک می کند.

ویژگی های گرافیکی طراحی بسته بندی خشکبار

صنعت طراحی بسته بندی خشکبار آروین طراحی بسته بندی را آن هم به شیوه های خلاقانه و مشتری پسند، یکی از مهم ترین فاکتورها در صنعت تجارت می داند. همچنین طراحی های متنوع بسته بندی خشکبار توسط این شرکت با دو جنبه کاربردی همچون:

  • برخورداری از ویژگی هایی در جهت محافظت محصول از آسیب دیدگی
  • سهولت در حمل و انبار داری

مطلع ساختن مشتریان و مصرف کنندگان از محتویات محصول و دسترسی آسان به آن و همچنین آن به انتخاب و سلیقه مشتریان پیاده می شود.

شایان ذکر است که طراحان شرکت معتبر بسته بندی آروین، تمامی اطلاعات لازم را در خصوص محصول، قیمت ها، سلایق مشتریان، شرایط محیطی و قانونی بازار محصول، عمر مفید محصول و در نهایت تمامی اطلاعات از مرحله تولید تا توزیع را از طریق پژوهش کسب می کنند و با آنالیز کردن و دسته بندی کردن اطلاعات، طراحی فوق العاده جذابی را برای بسته بندی انواع مواد غذایی و خشکبار ارائه می کنند. در نتیجه بسته بندی های ارائه شده سلامت و کیفیت محصول درون خود را تضمین کرده بلکه موجبات افزایش طول عمر آن را نیز فراهم می آورد. از آنجایی که طراحی یک بسته بندی اولین بازخورد میان مصرف کننده و محصول را رقم می زند و نقش طراحی آن تأثیرات انکار ناپذیری را در خرید مشتریان و باقی نگه داشتن آن در حافظه بلند مدت آنان دارد لذا شرکت آروین در طراحی گرافیکی بسته بندی های خود، برای همیشه جایی برای انتخاب و سلیقه مخاطبان خود در نظر می گیرد. در واقع هدف طراحان این صنعت، جلب رضایت و توجه مشتریان است نه سلیقه و نظرات شخصی خود.

جنس استفاده شده در طراحی بسته بندی خشکبار

معمولاً جنس به کار رفته در طراحی بسته بندی خشکبار توسط شرکت آروین به نحوی انتخاب می شود که تمامی متریال های تشکیل دهنده آن ، هیچ گونه آسیبی به محتویات درون خود وارد نکند. همچنین به هنگام انتخاب جنس استفاده شده در طراحی بسته بندی، سلامت مخاطبان و مصرف‌کنندگان و نیز افزایش طول عمر محصول در اولویت انتخاب قرار داده می شود. در لینک مقابل می توانید به رفرنسی جهت بررسی طراحی های بسته بندی اروپایی دست یابید.

ویژگی های ساختاری طراحی بسته بندی خشکبار

به طور عمده یکی از اصلی ترین و مهم ترین الزاماتی که گروه بسته بندی آروین را به چالش انداخته است جذابیت و لوکس بودن ساختار بسته بندی ها و طراحی منحصر به فرد و خلاقانه آن است. آن ها دقیقاً با این دیدگاه که هرچه بسته بندی یک محصول خلاقانه تر باشد توجه و نظر مشتریان بیشتری را به خود جلب می کند و نیز چشم افراد به دنبال متفاوت ترین ها است نسبت به طراحی بسته بندی محصولات خود اقدام می کنند. در واقع تلاش طراحان و کارشناسان صنعت بسته بندی آروین بر این است که ویژگی های ساختاری محصولاتشان با آراستگی و ظاهری فوق العاده و متفاوت و ماندگار هم خوانی داشته باشد. خلاقیت و ایده پردازی آنان در طراحی بسته بندی خشکبار که یکی از تأثیرگذارترین عامل در دنیای تبلیغات است باعث شده تا این شرکت در بازار جهانی، موفقیت های بی شماری را از آن خود کند.

به کار گرفتن خلاقیت و نوآوری در کنار هنر و فناوری بسته بندی محصولات، کلید موفقیت و پیشرفت صنعت آروین پک و رضایت مشتریان و مخاطبان آن است.