طراحی بسته بندی کشمش که در زمره ی طراحی بسته بندی خشکبار قرار می گیرد، یکی از فعالیت های عمده صنایع چاپ و بسته بندی آروین است که سال های طولانی تولیدات گسترده ای را در این زمینه داشته است. حفظ زیبایی و جذابیت از جمله مهم ترین اقداماتی است که توسط این مجموعه به هنگام طراحی بسته بندی خشکبار صورت می گیرد.

امروزه طراحی بسته بندی خشکبار نقش مهم و اساسی را در حفظ زیبایی، کیفیت و سالم بودن محصول دارد.

از آنجایی که در بازارهای رقابتی امروزی، جلب توجه مشتریان سخت تر از همیشه است و از طرفی دیگر، خشکبار که یکی از محصولات پرفروش و پر طرفدار در میان ایرانیان است به همین علت طراحی بسته بندی خوب و جذاب، نقش پر رنگی را در این رقابت ایفا می کند. از همین رو می توان گفت یکی از اصلی ترین موضوعاتی که طراحان و کارشناسان حوزه چاپ و بسته بندی آروین را به چالش انداخته است یک طراحی شیک و جذاب  است. محصولات بسیار زیادی اعم از میوه های خشک شده ای نظیر: کشمش، برگ آلو بخارا، خرما، انجیر خشک و… و مغز دانه هایی مانند گردو، پسته، بادام، فندق در زمره خشکبار قرار می گیرند. تمامی این مواد غذایی در زمره یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین محصولاتی هستند که نه تنها مورد استفاده داخلی قرار می گیرند بلکه به منظور صادرات به خارج از کشور نیز انجام می شوند. به همین علت طراحی بسته بندی خشکبار در عرصه صادرات و رقابت های داخلی توسط گروه تولیدی آروین از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

جذابیت و ظاهر زیبا و نیز همسو بودن با استانداردهای بین المللی در تمامی مدل های طراحی بسته بندی مواد غذایی و خشکبار صنعت آروین، در بازارهای رقابتی حرف اول را می زند. از آنجایی که هر محصولی در زمان عرضه و فروش بلافاصله مشاهده می شود. لذا طراحی بسته بندی آن اولین گامی است که ارتباط خود را با خریدار برقرار کند. به همین منظور لوکس بودن و جذابیت و همچنین طراحی یک ظاهر زیبا و پسندیده برای یک محصول اهمیت بسیاری می یابد. طراحی لوکس و پسندیده بسته بندی گروه تولیدی آروین به گونه ای است که خلاقیت و نوآوری را می توان در تمامی مدل های آن به وضوح مشاهده کرد. به طور کلی طراحی بسته بندی خشکبار توسط این شرکت معتبر و شناخته شده شامل موارد زیر است:

طراحی بسته بندی خرما

طراحی بسته بندی پسته

طراحی بسته بندی انواع میوه های خشک

طراحی بسته بندی کشمش

و…

ویژگی های ساختاری طراحی بسته بندی کشمش کیمیا

  • درب این جعبه به صورت دارویی طراحی شده ، که به سهولت بازشدن آن کمک می کند .
  • ته جعبه فورم قفلی و لاکباتم دارد که در حفظ و نگه داری و تحمل وزن کمشمش را هموار می کند.
  • پنجره ی روی جعبه ، دریچه ای ست به قلب مشتری و و از سلامت محصول به او اطمینان می دهد.

یک بسته بندی خوب و مطلوب به عنوان یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی شناخته شده است. زیرا تمامی محصولات متنوع به ویژه مواد غذایی و خوراکی که ساخته و تولید دست بشر هستند به یک بسته بندی مطلوب و با کیفیت نیازمند هستند. یکی از ویژگی های بارزی که طراحی بسته بندی مواد غذایی و خشکبار آروین دارد این است که با استفاده از بهترین و مدرن ترین روش های پکیجینگ، نه تنها کیفیت و مرغوبیت محصول مورد نظر را حفظ می کند بلکه هویت بخشی، امنیت، ایمنی، سلامت و در نهایت نگهداری آسان آن را نیز تضمین می نماید.

همچنین طراحی بسته بندی خشکبار آروین علاوه بر محافظت از تمامی محصولات خشکبار، می تواند معرف خواص، مشخصات فیزیکی و شیمیایی، تاریخ مصرف، قیمت و طریقه نگهداری صحیح کالا را به خریداران و مخاطبان خود یادآور شود. به همین خاطر است که این صنعت در بازارهای جهانی جایگاه اختصاصی و ویژه ای را به خود اختصاص داده و تولید کنندگان محصولات خشکبار، پیش از فروش و عرضه اقلام مواد غذایی و خوراکی خود نیاز مبرهنی به طراحی بسته بندی خشکبار آروین دارند. قابل توجه تمامی تولید کنندگان و فروشندگان انواع مختلف خشکبار لازم است بدانید که با انتخاب بسته بندی خشکبار آروین، انتظارات شما در جهت اینکه محصولاتتان به راحتی در معرض دید و نمایش مصرف کنندگان قرار گیرد، به آسانی برآورده می شود. همچنین می توان از بارزترین امتیازات این شرکت که همان استاندارد بودن و مقرون به صرفه بودن هزینه های طراحی بسته بندی خشکبار است بهره مند شد.

ویژگی های گرافیکی طراحی بسته بندی کشمش کیمیا

  • استفاده از رنگ گرم در زمینه ی کار و تاثیر آن در جذب نگاه مخاطبین
  • تاثیر کنتراست حاصل از فونت های سفید روی جعبه در جلب توجه مخاطبین
  • قرار دادن لوگو در جای مناسب و در واقع در نقطه ی طلایی تصویر

گرافیک بسته بندی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که توسط صنعت چاپ و بسته بندی آروین به آن پرداخته می شود. در واقع ویژگی های گرافیکی طراحی بسته بندی خشکبار به سه موضوع اصلی فرم، رنگ و انتخاب خط مناسب اشاره می کند. طراحان و کارشناسان آروین به هنگام طراحی انواع مدل های بسته بندی خشکبار و اندازه های مختلف آن، به تفاوت های فرهنگی و عقیدتی میان گروه ها و جوامع مختلف توجه ویژه ای دارند. انعطاف پذیری، کنتراست، مناسب برای عرضه به انواع فروشگاه های مختلف و سازگاری با نیازها و سلایق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مختلف و نیز قابلیت لحاظ کردن جعبه های لیمینتی در طراحی بسته بندی خشکبار از جمله ویژگی های گرافیکی طراحی بسته بندی خشکبار به شمار می آید.

رنگ بسته بندی

از دیگر فاکتورهای مورد توجه صنایع آروین به هنگام چاپ و بسته بندی خشکبار، رنگ بسته بندی است. زیرا از نظر طراحان این صنعت، آنچه که برای اولین بار به هنگام مشاهده محصول و بسته بندی آن مورد توجه قرار می گیرد رنگ بسته بندی است که هر کدام می توانند گویای پیام خاصی به مصرف کننده باشند. بنابراین استفاده از رنگ های ترغیب و تحریک کننده مخاطبان و مشتریان یکی از اهداف و برنامه های اصلی طراحان بسته بندی خشکبار آروین است. آنان سعی بر آن دارند تا رنگ های گرم، جذابیت بیشتری به بسته بندی مواد غذایی به ویژه خشکبار دهند.

استفاده از تصاویر و نقوش مناسب

همه ما می دانیم که تصاویر کمک بسیار زیادی به جذابیت و زیبایی هرچه بیشتر و بهتر طراحی بسته بندی می کند و این امر زمانی کارساز و مؤثر است که برای محتویات درون بسته بندی، عکس و تصاویر متناسب انتخاب شود. به همین جهت گرافیست های صنعت بسته بندی آروین، با طراحی تصاویر با کیفیت و منحصر به فرد، اعتماد تمامی مشتریان خود را برای خرید خشکبار جلب کرده اند.

استفاده از متن های اثرگذار

استفاده از متن های تأثیرگذار یکی دیگر از ویژگی های گرافیکی طراحی بسته بندی خشکبار گروه چاپ آروین است. این گروه با استفاده از جملات تأثیرگذار با فونت های زیبا در اندازه های مورد دلخواه، موجبات جلب توجه و نظرات مصرف کنندگان مختلف را فراهم می آورند. تمامی نوشته هایی که در طراحی بسته بندی خشکبار به کار گرفته می شوند اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با محصول، نحوه استفاده از آن، مزایا، خواص و … را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

قرار دادن لوگو در مکان مناسب

وجود فضای خالی در طراحی بسته بندی از دیگر ویژگی های گرافیکی طراحی بسته بندی خشکبار است.

  • بسته بندی صادراتی کشمش

Summary
Review Date
Reviewed Item
بسته بندی خشکبار - جعبه پسته
Author Rating
51star1star1star1star1star