بسته بندی آی پاد ، جعبه اپل ، بسته بندی اپل

طراحی بسته بندی اپل آی پاد نانو

مطالعه طراحی بسته بندی اپل آی پاد نانو

وقتی نوبت به طراحی بسته بندی می رسد، آپل کاربردی ترین بسته ها را ارائه میدهد.

تمرکز شرکت بر محصولاتش بدین معناست که هدف اصلی بسته برقراری ارتباط بدون واسطه بین مصرف کننده و محصول و از بین بردن موانع بالقوه میان این دو است .

بسته شفاف و ساده آی پاد نانو، محصول را در اولین برخورد آشکار می کند که این نخستین مرحله در فرایند هماهنگ نزدیک کردن محصول و خریدار است.

با ساخت آی پاد نانو یکپارچگی و ارتباط بدون واسطه خریدار و محصول به مرحله جدیدی وارد شده است. چراکه گویی آی پاد داخل یک مخزن شیشه ای با دیواره های ضخیم و ثابت در فضا قرار گرفته است؛ درست مانند دستگاه عجیب علمی-تخیلی که در یک محفظه کریستالی بسیار مدرن شناور است. نام محصول در کناره بسته مقوایی داخلی حروفچینی شده است تا وقتی تعدادی از آنها در قفسه فروشگاه قرار می گیرند، نمایی جذاب داشته باشد و خریدار را به دیدن بخش جلویی بسته، یعنی جا یی که دستگاه قرار گرفته است، هدایت کند. به علت ظاهر بصری همیشه حاضر آن، که به نماد اپل در آمده است، این محصول نیازی به معرفی ندارد و نام حروفچینی شده آن فقط برای کسانی است که با دنیای اپل آشنایی ندارند. بسته وظیفه بازتاب مواد اولیه محصول، منحنی های مدور، گوشه های پلاستیکی شفاف و ضخیم، و خطوط کناره منعکس کننده نور را بر عهده دارد.

بسته بندی اپل ، جعبه آی پاد ، جعبه اپل

گسترش این ویژگی های طراحی، فاصله میان بسته و محصول را کاهش داده است و ارزش آن را به معیارهای آی پاد نزدیک می کند. این بسته همچنین به خریدار اجازه میدهد کیفیت محصول را پیش از خرید، لمس، رؤیت و حس کند. اندازه بزرگتر بسته به در دست گرفتن آسان تر آن کمک می کند. در صنعت تجهیزات الکتریکی روزمره هرچه محصول کوچک تر باشد، ارزش آن بیشتر است، در نتیجه این بسته طراحان بسته بندی را به رقابت فرا می خواند.

وقتی بسته در جهت مناسب قرار گیرد، مستقیم از بالا باز میشود. این امر از بیرون افتادن محصول جلوگیری می کند و نشان میدهد که به علت شعاع انحناهای در جعبه به استفاده از چسب یا تثبیت کننده برای ثابت نگه داشتن آن نیازی نیست. در جعبه و بدنه جعبه اصلی به دو بخش تقسیم می شوند که بر باریک بودن محصول در مقایسه با ضخامت کلی جعبه تأکید می کند و محفظه ای مقوایی را آشکار می کند که پس زمینه آی پاد است، همچنین فضایی برای نگه داشتن پایه، هدفون، کابل یو اس بی، دو دفترچه راهنمای کوچک، یکی برای استفاده سریع و دیگری برای اطلاعات مهم، و برچسب هایی برای تشویق خریداران به عضویت در باشگاه آپل، که برای این محصول بسیار بزرگ اند، اختصاص داده شده است.

این بسته بندی مینیمال ثمرة ضروری بودن کنترل هزینه ها و جلوگیری از اسراف ناشی از افزایش محصولات اپل است. ارزش این بسته بندی به سبب استفاده از یک جعبه پاندورا کریستالی افزایش یافته است.

این جعبه به ورود خریدار به طراحی مساوات طلبانه و نوآورانه آپل جنبه نمایش می دهد. این بسته همچنین از آی پاد در برابر فشار محافظت می کند، چون مواد به کار رفته در آن بازیافتنی است با محیط زیست کاملا سازگار است.

با پیشرفت شرکت و محصولات و فناوری آن، مقدار نسبی بسته بندی های شرکت کاهش می یابد تا فاصله میان خریدار و تجربه محصولات منحصر به فرد اپل کمتر شود؛ اپل خریداران را تشویق می کند تا نزدیک تر بیایند، بیشتر خرید کنند و مدت زمان  بیشتری با خدمات در حال افزایش آنلاین و فروش در ارتباط بمانند. دفترچه های راهنمای چندزبانه و اطلاعات قانونی و ضمانت نامه همراه محصول در وب سایت آن ذکر شده و به گونه ای طراحی شده اند که مفید باشند، در وب سایت اپل شکل جدیدی از بسته بندی «لمس نشدنی» با قابلیت به روز رسانی دائم در دسترس مشترکین قرار گرفته است. در صورت نیاز می توان این طرح ها را دانلود و چاپ کرد.

اپل حوزه ای را که به طور سنتي بسته بندی قلمداد می شد توسعه داده و دامنه دسترسی به آن را از طریق تعامل اجزای درونی رایانه، از یک هارد دیسک درون محصول به اینترنت، فروشگاه ها، اداره ها و منازل بالا برده است. با توسعه مقیاس برخورد اولیه باز کردن بسته، در فضاهای فروش، مانند فروشگاه اپل، به خریداران مکان هایی اختصاص داده شده تا بتوانند روند باز کردن بسته محصولات اپل را تجربه کنند و در توسعه جهانی برند ابل سهيم شوند.

شما میتوانید مطابق نیازتان، طراحی بسته بندی هر نوع محصولی را به آروین پک بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *