طراحی بسته بندی سیگار ، جعبه سیگار

طراحی بسته بندی سیگار

سیگارهای فیلتر دار با حروف الفبا

طراحی بسته بندی با صنعتی شدن وتجاری شدن و رشد بازرگانی تکامل یافت در اغاز شیوه ای برای محافظت از یک نوع کالا در مقابل آسیب های ناشی ازفشار وضربه یا قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی برای اثر مهارت و تکامل چنان رشد یافت و بالید که توانست معنای وسیع تری از محافظت را همراه با تداعی معانی مانند مسئولیت را هم در بربگیرد.

بسته های امروزی علاوه بر حفاظت از محتوای درونی ،به شکل فیریکی و قانونی از تولید کننده ،توزیع کننده، خرده فروش و مصرف کننده در مقابل پیامدهای استفاده نادرست محافظت  می کنند.

بسته ها این وطیفه را با پیام های آشکار پنهان های آشکار و نهان خود ادا می کنند.پیام های که نحوه انتقال، نگهداری، بازکردن بسته بندی،عرضه،ردیابی، به کار گرفتن، توزیع، مصرف، باز مصرف بازیافت زباله سازی محتویات را کنترل می کند.

این قوطی های مقوایی سیگار به خوبی نشان می دهند که چطور سیگار کشیدن می تواند به همان اندازه که کشنده است، شیک و زیبا هم باشد. این بسته های زیبا یک تمرین طراحی اند برای اینکه چطور با کمترین امکانات بیشترین نتیجه را بگیریم .

طراحی بسته بندی سیگار ، جعبه سیگار

طراحی بسته بندی سیگار ، جعبه سیگار

تزیینات ساده کم به این معناست که تلاش بیشتری برای ساختن هنرمندانه قوطی مقوایی شده است تا اجزای اندک آن سرشار از معنا و ارزش شوند. حرف C نشانگر نعنای خنک، R نشانگر معمولی، و H نشانگر غلیظ و سنگین است. رنگ ها بیانگر زبان بین المللی برای طعم ها و سنگینی و سبکی و نوشته روی آن هم بیانگر اطلاعات و تزیین کننده هر بخش از بسته است؛ این نوشته مشخصات محصول و هشدارهای بهداشتی و سلامتی را دربردارد و متنی یکدست را به شیوه ای ساده ارائه می کند. مجموعه ای از فندک های زیپو هم ضمیمه این سیگارهاست.

از سیگارها به کمک یک ساختار مقوایی، که از یک جعبه در جعبه ای دیگر ساخته شده است، در مقابل فشار و ضربه محافظت می شود؛ این ساختار نشانگر درک طراح از آداب و رسوم سیگار کشیدن و تعارف سیگار است. جعبه بیرونی یک سینی داخلی کشویی را پدید می آورد که با فشار شست بیرون می آید تا بتوان سیگارها را مؤدبانه تعارف کرد. این حالت،تعارف کردن را جذاب تر جلوه می دهد و قوطی سیگارهای گران قیمتی را به خاطر می آورد که در اوایل قرن بیستم بسیار رایج و محبوب بودند.

سیگاری ها هم از اندازه مأنوس و معمولی این بسته احساس آرامش می کنند و هم از طراحی کشویی آن لذت می برند. این طرح کشویی دقیقا ادامه همان ظاهر استاندارد و برش خورده و محکم قوطی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *