نکات مهم طراحی و بسته بندی جعبه عطر شنل

شرکت ­ها در طراحی بسته ­بندی و جعبه فقط به استحکام و جنبه ­های بصری توجه نمی­ کنند. آنها با طراحی درست می­ توانند برند خود را معرفی کنند و به طور خلاصه شمای کلی کمپانی خود را در معرض دید مخاطب قرار دهند.

عطر برای همه یا اکثر آدم‌ها بهترین هدیه‌ایست که می‌شود خرید، خیلی از مواقع بعداز انتخاب بو به دنبال یه بسته بندی شیک و زیبا می‌گردیم، در نتیحه استفاده از جعبه مناسب برای چنین محصولی نقش مهمی در جذب مشتری دارد، و ما در این مقاله به ساختار کلی جعبه عطر شنل و طراحی و بسته بندی آن خواهیم پرداخت تا ببینیم کمپانی معروف شنل چگونه بسته بندی مورد پسند مشتری را طراحی و تولید می‌کند.

معرفی برند شنل

کمپانی شنل در سال ۱۹۲۱ با تولید اولین عطر خود یعنی CHANEL N5  خط تولید عطر و ادکلن خود را افتتاح کرد. امروزه برند CHANEL یکی از معروف ترین و پرفروش ترین برندها مخصوصا در عطر و ادکلن به شمار می رود. عطر و لباس‌های زنانه خاص، جزو آن دسته از محصولاتی هستند که برای اکثر خانم‌ها جذابیت زیادی دارند و در حال حاضر برند Chanel به یک متخصص حرفه ای در این زمینه تبدیل شده است.

جعبه عطر شنل در یک نگاه

در طراحی جعبه شنل به مهم‌ترین نکته برای شکیل شدن آن توجه شده است، معمولا شیک بودن در سادگی است و در این بسته بندی به خوبی این نکته رعایت شده است، ترکیب رنگ رزگلد و نوشته طلاکوب روی آن ظاهر موجه و زیبایی ساخته است.

داخل جعبه با استفاده از هولدری که کاملا شیشه عطر را می‌پوشاند از آن محافظت کرده‌اند. نکته مهم دیگر هر بسته بندی دسترسی آسان مشتری یا خریدار به محصول داخل آن است مانند:

*راحت بازو بسته کردن و انعطاف

*بدون سختی و درگیر شدن با جعبه محصول را خارج کردن

که در ساخت جعبه عطر شنل به تمامی این نکات توجه شده است.

در نهایت این بسته بندی در نگاه بانوان گیراست چرا که رنگ، فونت و ظرافت جعبه در سلیقه‌ی بسیاری از خانم‌هاست.

طراحی و بسته بندی جعبه عطر شنل

  •  دو طرف جعبه عطر شنل متالایز رز گلد دیده می شود.
  • مقوای مصرفی: 230 گرم فانتزی
  • ابعاد: 10cm*8cm*3cm
  • به کار رفتن عبارت CHANEL و CHANCE به صورت طلاکوب برجسته در قسمت روبه رویی یا رخ جعبه
  • نقش شدن دو عبارت EAU DE PARFUM و VAPORISATEUR SPRAY به صورت پازتیو در ناحیه ی پایین جعبه
  • درج شدن ترکیبات بکار رفته در ساخت عطر و محل تولید آن (MADE IN FRANCE) به صورت نقره کوب بر وجه پشتی جعبه و همچنین بارکد مشکی رنگ بر بک گراند نقره ای
طراحی و بسته بندی جعبه عطر شنل
پشت جعبه عطر شنل
  • در قسمت زیرین جعبه یک بارکد مشکی در بک گراند صورتی قرار دارد که خوانا باشد. بسیاری از اوقات دستگاه های بارکد خوان به درستی نمی توانند بارکد ایجاد شده در محصول را بخوانند و این صرفاً به دلیل عدم سازگاری رنگ با نوشته است که در ساخت جعبه عطر شنل مورد توجه قرار گرفته است.
  • فرم جعبه به صورت دارویی است که به راحتی از دو طرف باز شود. این قسمت از جنس متالایز رزگلد طلایی است که در قسمت بالایی و در مرکز آن نشان شنل برجسته حک شده است.
  • پس از باز کردن قسمت جلویی زبانه داخلی را مشاهده می کنید که روی بک گراند زر گلد متالایز یک تیکت سفید با نوشته مشکی چسبانده شده است.

ساختار درونی جعبه عطر شنل

اگر جعبه شنل را باز کنید عطری را مشاهده می کنید که به وسیله هولدری زیبا پوشیده شده است طوریکه کم و بیش قسمتهایی از آن مشخص است. هولدری که عطر را پوشانده ای فولوت متالایز لمینت شده و به صورت اریب می باشد که سبب انعطاف پذیری عطر را از آسیب های احتمالی حفط می کند. رعایت این نکات تکنیکی در کنار اهمیت به اصول زیبایی شناختی عطر شنل آن را به یک محصول ماندگار تبدیل نموده است.